İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yeni Teknolojiler

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Programı koordinatörlüğünde Sağlık Emniyet Güvenlik Grubu ile birlikte ortak düzenlenen Sağlık Emniyet Güvenlik Sohbetlerine ‘’ İş Sağlığı ve Güvenliğinde Arttırılmış Gerçeklik’’ konusu ile devam ettik. Gerçekleştirilen sohbetimize SIMSOFT İstanbul Yöneticisi Dr. Gürkan KOLDAŞ konuğumuz oldu.

Yeni nesil teknoloji olan arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik arasındaki farkı öncelikle anlatan ve bu iki teknolojinin hayatın hangi alanlarında kullanıldığı ve kullanılabileceğinden bahseden Gürkan Bey, özellikle eğitim ve iş hayatında bu teknolojilerin dikkati artırması ve akılda kalıcılığı sağlamasıyla öğrenmeyi kolaylaştırdığını belirtti. Vermiş olduğu örnekler ve yaptıkları projeleri hem sözlü hem de görsel şekilde sunan Gürkan Bey, İş Sağlığı ve Güvenliğinde bu teknolojilerin kullanmanın operasyonel verimliliğin artmasına, zaman ve maliyet kaybının azalmasına ve Sağlık Emniyet Güvenlik konusunda istenen düzeylere gelmedeki önemini göz önüne serdi.  Özellikle afet ve acil durumlara neden olan tehlikeler öncesi/ esnası/ sonrası için yapılacak çalışmalara yönelik eğitim çalışmaları, madenlerde kullanılması gereken KKD’ leri ve ayrıca madende çıkabilecek olumsuz durumlara karşı nasıl bir yaklaşım sergilenmesi konularındaki paylaşımları bu teknolojilerin İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları için ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Kendisine ve etkinliğe katılarak varlıkları ve sorularıyla sohbetimizi zenginleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Haber Yazımıiçin katkıda bulunan değerli öğrencilerimiz; Makbule EREN, Ömer ÇELİK, Samet AYSEL'e teşekkür ederiz.

Bu içerik 07/07/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.