Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman’a ÜniAr “ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ”

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı/University Assesments & Research Laboratory [ÜniAr] 2020 “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması” yayınlandı. Üniversitemiz “Vakıf Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralaması”nda 32. Sırada yer alırken, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durman ÜniAr Üstün Performans Ödülleri’nde Bronz Ödüle layık görüldü.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda [TÜMA-2020] öğrencilere öğrenim gördükleri üniversitenin rektörünü değerlendirmeleri amacıyla 10 maddeden oluşan“Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği” uygulandı. Sonuç olarak; TÜMA-2020’de 125 devlet ve 67 vakıf olmak üzere 192 üniversitede öğrenim gören 40 bin öğrenciden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörlerine ilişkin veri toplanmıştır.  Analiz sonrasında en yüksek skorları alan ve üniversitelerinde göstermiş oldukları üstün performanslardan dolayı 3 rektör ÜniAr Altın Ödül’e; 4 rektör ÜniAr Gümüş Ödül’e; 5 rektör ÜniAr Bronz Ödül’e layık bulundu.

 

Araştırmanın sonuçlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Bu içerik 20/07/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.