DGS'de Lider Üniversiteyiz!

Beykoz Üniversitesi/ Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2019 Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans Programlarına Yerleşen Aday Oranına Göre 80 Vakıf Üniversitesi arasında Türkiye 2.’si oldu. Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu 1022 Meslek Yüksekokulu arasında 21’inci oldu.

YÖK Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2019 Raporu’na göre Beykoz Üniversitesi/ Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, 2019 DGS ile lisans programlarına yerleşen aday oranı % 53 ile 80 Vakıf Yükseköğretim Kurumu arasında geçtiğimiz yıl ki başarısını koruyarak Türkiye 2’incisi oldu. Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu ise aynı sıralamada 21’inci olarak yer aldı. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun önlisans bölümlerinden mezun olan ve 2019 DGS’ye giren 278 öğrencisinin 148’i lisans programlarına yerleşti. Meslek Yüksekokulumuzun da 101 öğrencisinden 25’i lisans programlarına yerleşti.

Gururluyuz

Son üç yıldır Vakıf Yükseköğretim Kurumları Raporları kapsamında üniversitemizin DGS’deki başarısı tescillendi. DGS ile lisans programlarına yerleşen aday oranına göre 2017 yılında Türkiye 1’incisi, 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye 2’ncisi olmanın sevincini yaşıyoruz. Öğrencilerimizin başarılarından dolayı gurur duyduklarını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi kutluyor ve başarılar diliyorum. Ayrıca bu başarıda katkıları olan akademik kadromuza teşekkür ediyorum. Bu sonuç, Beykoz Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin, bilimsel ve mesleki açıdan donanımlı, yetkin öğrenciler yetiştirdiğinin en büyük göstergesidir” dedi.

Bu içerik 10/08/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.