Bilgisayar Mühendisliği Programımızla 25'inci Sırada Yer Aldık

Her sene YÖK tarafından yayınlanan "Vakıf Yükseköğretim Kurumları Raporu" bu yıl da yayınladı. Vakıf Üniversitelerinin belli ölçütler baz alınarak değerlendirildiği ve bu değerlendirmelerin sayısal verilerini barındıran raporda, Beykoz Üniversitesi olarak bir başarımızı daha paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Mimarlık ve Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Programlarında, vakıf üniversiteleri arasında öğrencilerimiz ile fark yaratmayı başardık.

 

Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2020 Raporu’nda “YKS Başarılarına Göre Bilgisayar Mühendisliği Programı Bulunan 51 Vakıf Üniversitesi” arasında 25’inci olduk. Rapor içinde Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Programımızın 2019-YKS Kontenjan Sayısı 30 olurken, 2019-YKS Başarı Sıramız 238.201 olarak ortaya çıktı. Beykoz Üniversitesi’nin aynı raporda yer alan bir diğer başarı ise Mimarlık Programına ait. “YKS Başarılarına Göre Mimarlık Programı Bulunan 56 Vakıf Üniversitesi” içinde 6’ncı sırada yer aldık. Mimarlık Programımızda da 2019-YKS Kontenjan Sayısı 40, 2019-YKS Başarı Sırası 215.408 şeklinde kapandı.

 

Bu içerik 11/08/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.