2020-2021 İngilizce Hazırlık Programı Önemli Hatırlatmalar

2020-2021 akademik yılında İngilizce Hazırlık Programına başlayacak öğrencilerimize aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

  • 2020-2021 Güz döneminde İngilizce Hazırlık Programı dersleri uzaktan yapılacaktır. Öğrencilerimiz bilgisayar karşısında senkron ve asenkron dersler alacak, kamera ve mikrofon yardımıyla derslerine aktif katılıp, etkileşimli dersler yapabilecektir.
  • Seviye Belirleme Sınavı sonucuna göre yerleştirildiğiniz sınıfta, kendi seviyenize uygun olan ders kitabını almanız zorunludur. Dersler materyaller üzerinden planlanmıştır.
  • Seviye Belirleme Sınavı (Beykoz PLET), 21 Eylül 2020 tarihinde saat 10:00 da UZAKTAN yapılacaktır ve hazırlık okuyacak tüm öğrencilerin girmesi zorunludur. Sınava girmeyen öğrenciler direk olarak A1 sınıfına atanacaktır. Sınavda yardım alan bir öğrenci olduğu takdirde olmaması gereken bir seviyeye yerleşir ve sınıf değişikliği yapamaz Öte yandan kendi seviyesiniz üstünde seviyede kitaplar alıp zorlanacaktır.
  • Hazırlık Atlama/ Yeterlik Sınavı (Beykoz PROF) almak isteyen öğrenciler önce 21 Eylül’de SBS (Beykoz PLET) sınavına girecek 30 net ve üzeri yaptığı taktirde Beykoz-Prof sınavına girmeye hak kazanacaktır.
  • Ders kitabını sipariş edebileceğiniz web adresi, oryantasyon sırasında ve web adresinde sizlerle paylaşılacaktır.
  • Akademik Takvim, Beykoz Üniversitesi web sitesinde mevcuttur. https://www.beykoz.edu.tr/content/editor/5f48aac9a9ee6_2020-2021-ydyo-akademik-takvim-tr.pdf
  • Akdemik Takvim yanı sıra detaylı sınav ve ödev takvimi de sizlerle paylaşılacaktır.
  • Derslerde yoklama alınacaktır. Devam zorunluluğu vardır. Ayrıntılar oryantasyonda sizlerle paylaşılacaktır.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir akademik dönem dileriz.

Bu içerik 11/09/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.