2020-DGS Kayıt İşlemleri

Beykoz Üniversitesine hoş geldin.

DGS ile üniversitemize yerleşen öğrencilerimizin kayıt işlemleri 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt işlemleri uzaktan - online olarak yapılacak olup, yüz yüze kayıt alınmayacaktır. Kayıt danışmanınız 8-9 Ekim tarihlerinde sizinle iletişime geçecek ve işlemler konusunda size yardımcı olacaktır.

Kayıt aşamalarını kayıt danışmanı ile birlikte tamamlayan öğrencilerimizin gerekli belgeleri 23 Ekim 2020 Cuma Gününe kadar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz gerekli evrakları posta yolu ile gönderebilirler. Posta adresi: Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi, Öğrenci İşleri Müdürlüğü, Orhan Veli Kanık Caddesi No.114 Kavacık, Beykoz İstanbul


KAYIT İLE İLGİLİ BİLGİLER

E-Devlet Üzerinden E-Kayıt09- 13 Ekim 2020

Online Kayıt Tarihleri: 9-15 Ekim 2020

Kayıt tarihleri, ödeme şekilleri hakkında size özel bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Kayıt Sonrasında Gönderilmesi Gerekli Belgeler

  • Elektronik kayıt esnasında oluşturulan barkodlu belge.
  • DGS Sonuç Belgesi (Öğrencinin üniversitemize yerleştiğine dair internet çıktısı)
  • Önlisans Diploması veya diploma hazırlanmamış ise yeni tarihli mezuniyet belgesi
  • Ders muafiyet başvurusu için önceki üniversiteden alınacak onaylı transkript ve ders içeriklerini gösterir belge
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf

Kesin Kayıt İle İlgili Önemli Notlar

  • Yüz yüze ve posta ile kayıt yapılmayacaktır.
  • Bir yükseköğretim kurumunun lisans programlarında kayıtlı olan öğrenciler (AÖF hariç), aynı anda Beykoz Üniversitesinde lisans programında öğrenim göremez.
  • Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
  • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

Şartlı Kayıt

2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2020 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 26/08/2020 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.


Öğretim dili İngilizce olan programlara yerleşmiş öğrencilerimizden, bölüm derslerine başlayabilmeleri için İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olmaları veya İngilizce Hazırlık Programı’nı başarıyla tamamlama şartı aranır.

2020-2021 Akademik Yılı İngilizce Seviye Belirleme (Beykoz-PLET) Ve İngilizce Yeterlik (Beykoz-PROF) Sınav Bilgileri ve Tarihleri İçin TIKLAYINIZ.

 

 

Bu içerik 08/10/2020 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.