TÜMA 2021 Vakıf Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralamasında 12’nci olduk

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı/University Assesments & Research Laboratory [ÜniAr] 2021 “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması” yayınlandı. Üniversitemiz “Vakıf Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralaması”nda 12. Sırada yer aldı.

Bağımsız üniversite araştırma kuruluşu ÜniAR, Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda (TÜMA 2021) Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerinin karneleri belli oldu. Araştırmaya Türkiye’deki  125 devlet ve 73 vakıf üniversitesi olmak üzere toplamda 198 üniversite katıldı ve 42 bin 353 öğrenciden veri toplandı. Son dört yıldır bu araştırmaya katılan Beykoz Üniversitesi öğrencilerinin, üniversitelerine yönelik memnuniyetleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi sürecinde eğitim anlayışından ödün vermediğini ortaya koydu.

TÜMA 2020 araştırmasında 32’inci sırada olup C notu alan Beykoz Üniversitesi, bu yıl araştırmaya göre, yine genel memnuniyet kategorisi olan "Üniversitelerin Genel Memnuniyet Sıralaması"nda 198 Üniversite arasında 20’nci sırada yer aldı ve B notunu alarak istikrarlı bir başarı çizgisinde yürüdüğünü göstermiş oldu.  Vakıf Üniversitelerinin Genel Memnuniyet Sıralamasında ise 73 vakıf üniversitesi arasında 12’nci sırada yerini alarak B notunu aldı.

Öğrenci odaklı bir üniversite olmalarının bu istikrarlı başarıya katkıda bulunduğunu belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler var ve üniversite tercihi yapacak öğrencilerimiz bağımsız ve öğrenim gören öğrencilerin objektif değerlendirmelerini açıklayan bu önemli araştırmadan mutlaka faydalanmalı ve kendi gelecekleri için analizlerde bulunmalılar.” dedi.

Araştırmanın sonuçlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bu içerik 16/07/2021 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.