Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması Başlıyor

Uluslararası Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği proje yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Gençlik Vakti ile Öncü Gençlik ve Spor Kulübü proje iş birliğınde, Türkiye’nin 81 ilinde ve uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenecek “Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması ve Festivali" başlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgının getirdiği hareket kısıtlılığı,  orman yangınlarının toplumda yarattığı çevre, doğa duyarlığı gibi olguların temelinde, spor, çevre, doğa ve sinema konularında toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik düzenlenen kısa film yarışmasına  25 Kasım 2021 tarihine kadar başvurmak mümkün.

Spor, çevre ve doğa alanında iki farklı Jüri değerlendirmesine tabi tutulacak kısa filmlerden dereceye giren kısa metraj filmler,  “Kısa Film Festivali Gala” programında ödüllendirilecek. Yarışmayla, uluslararası toplumsal sorunlara çözüm niteliğinde, toplumsal farkındalık oluşturulmanın yanında, sinema sektörüne olan ilginin artırılması da hedefleniyor.  

Bilgi ve başvuru için tıklayın.  

Bu içerik 12/10/2021 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.