Beykoz Üniversitesine Hoş Geldin

Sevgili Öğrencilerimiz,

Beykoz Üniversitesine hoş geldiniz. Hayatınızın bu önemli yol ayrımında bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyor ve sizi kutluyorum.

Yükseköğretimdeki 14. yılında, öğrencileri için mutluluk, özgürlük, hoşgörü ve başarı merkezli olmayı amaçlayan üniversitemiz; öğrenen, öğrendikleri ile öğrenmeye ve topluma değer katan, yenilikçi uygulamaları ve başarıları ile yurt içi ve yurt dışında saygınlığı olan örnek bir üniversite olmayı kendine ilke edinmiştir. 

Üniversitemizin en önemli hedefi, öğrencilerimizin mezun olur olmaz ve hatta öğrencilikleri sırasında, alanları ile ilgili sektörde tercih edilen ve öncelikli olarak istihdam edilen mezunlar olmaları. Bu sebeple öğrencilerimize özgün, kendilerine özel bir eğitim sunuyoruz. Değerli eğitim bilimci John Dewey’in “Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir” üniversitemizin mottosu ve eğitim-öğretim modelimizin yola çıkış noktası. Özgün Eğitim-Öğretim Modelimiz ile öğrencilerimizin en az bir dönemlerini alanlarında faaliyet gösteren bir iş yerinde geçirmelerini sağlıyoruz. İş tecrübesinin yanında yetkinliğin de önemli olduğunun bilinciyle ‘Yetkinlik Geliştirme Programı’nı da hayata geçirdik. Her öğrencimize özel uygulanan program ile iş dünyasının en çok talep ettiği 14 yetkinlikte kendinizi geliştirecek ve mezun olurken diplomanızın yanı sıra Yetkinlik Sertifikası’nı da alıyor olacaksınız.

Üniversite hayatınız boyunca uluslararası iş birliklerimizden faydalanmanız, araştırma projelerine dahil olmanız, spor, kültür ve sanat alanlarında kendinizi geliştirmeniz bizim için çok önemli. Bu konularda atacağınız her adımda üniversitenin desteğini hissedeceksiniz. Bizler her zaman sizin en iyisi olmanız için yanınızda olacağız.

22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında elektronik ortamda kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hatta işlemlerinizi kolaylıkla yapabilmeniz için her öğrencimiz için bir kayıt danışmanı görevlendirdik, danışmanınız en kısa sürede sizinle iletişime geçiyor olacak.

Adım atmış olduğunuz bu ayrıcalıklı yolda başarılarınızın daimi olmasını temenni ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu yarınlar diliyorum.

Prof. Dr. Mehmet DURMAN
Rektör

 

 

Bu içerik 12/08/2022 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.