Proje Pazarı’nın Galibi “Bu Kış Üşütmesin” Oldu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun “Yaparak Öğreniyorum” felsefesi çerçevesinde ikincisini düzenlediği ‘Proje Pazarı’, 7-8 Ocak 2014 tarihlerinde Okulun Kavacık Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 33 projenin yarıştığı etkinlikte birincilik ödülü “Bu Kış Üşütmesin” Projesi’nin oldu.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından ikincisi düzenlenen ve okul öğrencilerinin hazırladığı sosyal sorumluluk projelerin sunulduğu “Proje Pazarı” 7-8 Ocak 2014 tarihlerinde okulun Kavacık Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Proje Pazarı’nda, öğrencilerin başta Sosyal Sorumluluk Dersi olmak üzere çeşitli derslerde ekipler halinde hazırlayıp hayata geçirdikleri 33 proje yarıştı. Dördü iş dünyası temsilcisi, dördü akademisyenlerden oluşan Proje Pazarı’nın jüri üyeleri, Solmaz Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Asım Barlın, UN Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Sedat Gümüşoğlu, HG Trans Genel Müdürü Hakan Güçlü, İkra Lojistik Marmara Bölge Temsilcisi Zeki Bayil, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Lojistik Uygulamaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Okan Tuna, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nükhet Güz, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Yrd. Doç. Dr Pınar Seden Meral, Öğretim Görevlisi Oğuzhan Çaçamer idi.

Jüri, değerlendirmesi sonucunda En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Birincilik Ödülü’ne “Bu Kış Üşütmesin”, ikincilik ödülüne “Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su, Bir Kap Yemek de Bizden ve Sizden Olsun” ve üçüncülük ödülüne ''Küçük Eller Büyük Mutluluklar'' Projesini layık gördü.

Birincilik Ödülünü kazanan “Bu Kış Üşütmesin” Projesi ile Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, Recep Burak Balkaş, Enes Eroğlu, Barış Keser, Mustafa Aykut Aslan, Feytullah Eryılmaz, Çiğdem Karataş, Umut Yılmazkaplan, Enes Eroğlu, İlknur Gümüş, Zihni Barış Tığlı, Enes Kalyoncu, Nazım Şivil, 58 koli kullanılmayan kışlık kıyafeti ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Van, Sivas ve İstanbul olmak üzere 3 ilde ihtiyaç sahiplerine kıyafetleri ulaştırmadan önce kendi çabaları ile yıkayan, ütüleyen ve yaş gruplarına göre ayıran öğrenciler bu seçkin performansları ile jüri tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

“GELENEKSEL EĞİTİM ANLAYIŞI BEYKOZ MYO İÇİN ANLAMINI YİTİRMİŞTİR”

Proje Pazarı Ödül Töreninde bir konuşma yapan Beykoz Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Beykoz Lojistik MYO’da “Yaparak Öğreniyorum” felsefesinin önemine değinerek, “Öğrenmenin ve öğretmenin interaktif yöntemle yapılması önemlidir, kalıcılığın temel prensibidir. Geleneksel öğretme biçiminde öğreten “yönetici” konumundadır, iletişim tek yönlüdür” dedi. Prof. Dr. Yüksel, “Bu anlamda okulumuzda geleneksel yöntemler anlamını yitirmiştir. Biz bugün burada sadece projelerini sunan, birinci olan arkadaşlarımızı kutlamıyor, aynı zamanda okulumuzdaki bu felsefenin hayata geçmesinin onurunu yaşıyoruz. Eğitimde öğreten, yönlendiren, rehberlik edendir. Biz burada bunu başarıyoruz. Tüm katılan öğrenci arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Etkinlikte ayrıca proje destekçileri ve sponsorlarına teşekkür belgeleri ve plaketleri takdim edildi. 

Bu içerik 10/01/2014 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.