2022-2023 Bahar Yarıyılı Hakkında | Announcement About 2022-2023 Spring Semester

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından yapılan basın açıklaması doğrultusunda Üniversite Senatomuz tarafından aşağıdaki kararlar alınmıştır.

  1. Üniversitemizde 2022-2023 Bahar yarıyılı derslerine tüm düzeylerde 20 Şubat 2023 tarihi itibariyle daha önce planlanan ve sizlere bildirilen haftalık ders programına uygun olarak tamamıyla uzaktan eğitim yoluyla Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Standartları doğrultusunda devam edilecektir. YÖK Başkanının açıklamaları doğrultusunda bu şartlar Nisan ayı içerisinde gözden geçirilerek güncellenebilecektir.
  2. Bahar yarıyılında Uygulamalı Eğitimi (İşletmede Mesleki Eğitim, Staj) olan programlarda öğrenciler uygulamalı eğitimlerine devam edebileceklerdir. Depremden direkt olarak etkilenmiş ve uygulamalı eğitimlerini yapamayacak olan öğrencilerimiz bu eğitimlerini erteleyebileceklerdir.
  3. Bu süre zarfında arzu eden ve ihtiyaç duyan öğrencilerimiz Kavacık Yerleşkesi Merkezi Kütüphanesi ile bu yerleşkemizin diğer olanaklarından faydalanabilirler. Diğer taraftan, Üniversitemizin idari birimleri Kavacık ve Rektörlük yerleşkelerinde hizmetlerine devam edecektir.
  4. Tamamen uzaktan eğitim kararının Nisan ayı başında gözden geçirilecek olması nedeniyle başka il ve ülkelerden gelerek üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin bu durumu göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.
  5. "Uzaktan eğitime ilişkin hafta içi yapılmış olan bilgilendirmelere ilave olarak duyurular Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz tarafından ayrıca yapılacaktır. Uzaktan eğitimle ile ilgili temel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz."

Başarılı bir bahar yarıyılı dileriz.


Dear Students,

In line with the press statement made today by the Chairperson of the Council of Higher Education (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, the following decisions have been taken by our University Senate.

  1. 2022-2023 Spring Semester courses at our university will resume completely as Distance Education at all levels as of 20 February 2023 in accordance with the previously planned and announced weekly course schedule, and will comply with our university’s Distance Education Standards. In line with the statements of the YÖK Chairperson, these conditions may be reviewed and updated in April.
  2. In the Spring Semester, students will be able to resume their applied education in programmes that feature Applied Education (Vocational Training at Workplace, Internship). Students who have been directly affected by the earthquake and therefore cannot continue their practical training will be able to postpone their applied education.
  3. During this period, students who wish and need can use Kavacık Campus Central Library and other facilities of this campus. Meanwhile, the administrative units of our university will continue their services at Kavacık and Rectorate campuses.
  4. Since the decision to continue university education completely through distance education will be reviewed at the beginning of April, the students who come from other provinces in Turkey and other countries to study at our university are advised to take this situation into consideration.
  5. "In addition to the information already provided during the week regarding distance education, new announcements will be made separately by our Distance Education Research & Application Centre (UZEM). Here you can find basic information about participation to online classes.

We wish you a successful Spring Semester.

 

Bu içerik 17/02/2023 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.