2022-2023 Bahar Yarıyılı Hibrit Eğitim Duyurusu

Sevgili öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın kararları çerçevesinde 10 Nisan 2023 Pazartesi günü itibariyle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar yarıyılının sonuna kadar geçerli olmak üzere Senatomuzun 06.04.2023 tarih ve 2023/08 sayılı toplantı kararlarına istinaden uygulama esasları aşağıda gibidir;

  • Lisans ve yüksek lisans programındaki tüm dersler (Uzaktan Eğitim Programları ile müfredatta çevrim içi olarak tanımlanmış dersler hariç) yerleşkelerimizdeki sınıflardan çevrim içi (online) olarak yürütülecektir. İsteyen öğrencilerimiz devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitime katılabileceklerdir.
  • Önlisans programlarındaki dersler çevrim içi (online) olarak sürdürülecektir. İsteyen öğrencilerimiz 17 Nisan tarihinden itibaren öğretim elemanlarının belirleyeceği uygulama ağırlıklı derslere ilan edilecek program doğrultusunda katılabileceklerdir.
  • İngilizce hazırlık programında dersler Modül 3’ün bitişine kadar çevrim içi (online) olarak devam edecek, Modül 4 dersleri ise sınıflardan çevrim içi (online) olarak yürütülecektir. İsteyen öğrencilerimiz devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitime katılabileceklerdir.
  • Öğrencilerimizin derslere devamları sadece çevrim içi (online) derslerde aranacağı için sınıflarda derslere yüz yüze katılan öğrencilerin devam durumları OİS üzerinden ders yoklama listesine eklenecektir.
  • Dönem başında ilan edilen ders programında örgün ya da çevrim içi (online) derslere aynı şekilde devam edilecektir. Güncel ders programınıza OİS veya Plan365 sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Yarıyıl sonu, mazeret sınavı, bütünleme sınavı, tek ders sınavı, not yükseltme sınavı, ek ders sınavı, dönem projesi sunumları, tez savunma sınavı vb. sınavlar “şeffaflık ve denetlenebilirlik” ilkesi esas alınarak çevrim içi (online) yapılacaktır.

Teknik destek ile ilgili öğretim elemanlarımız, UZEM Müdürlüğümüz ve Bilgi İşlem Direktörlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

Başarılar dileriz.

 

Bu içerik 07/04/2023 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.