Erkek Voleybol Takımımızdan Çifte Şampiyonluk

Beykoz Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, İstanbul Üniversiteler Erkek 1. Ligini namağlup tamamlayarak ÜNİLİG Voleybol Süper Lige Yükselme Müsabakalarına katıldı. Müsabakalarda şampiyon olan Beykoz Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı Süper Lige yükseldi.

Beykoz Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, 16 üniversitenin katıldığı İstanbul Üniversiteler Erkek 1. Ligini namağlup tamamlayarak İstanbul Şampiyonu oldu. İstanbul Şampiyonu olan voleybol takımı 420 sporcunun mücadele ettiği ÜNİLİG Voleybol Süper Lige Yükselme Müsabakaları grup maçlarında da şampiyon olarak Süper Lige yükseldi. Toplamda 19 erkek voleybol takımının katıldığı müsabakalarda Beykoz Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı grup maçlarında İbrahim Çeçen Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile mücadele etti. Çeyrek finalde Hitit Üniversitesini yenerek yarı finale çıkmaya hak kazanan takım, Fenerbahçe Üniversitesi ile yaptığı maçtan da galip ayrıldı.  Finalde Gelişim Üniversitesi ile karşı karşıya gelen Beykoz Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı toplamda 16 maçı namağlup tamamlayarak Süper Lige yükseldi.

Beykoz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörü Enes Özmen, Spor Koordinatörü Tolga Yüksek ve Antrenör Erhan Er liderliğinde Ankara’da 4 -12 Mayıs 2023 yapılan ÜNİLİG Voleybol Süper Lige Yükselme Müsabakaları grup maçlarında şampiyon oldu.

"Takım ruhu bizi şampiyonluğa taşıdı!"

 “ÜNİLİG Finaller-Ankara” Voleybol Süper Lige Yükselme Müsabakaları Gazi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlendi. Müsabakalara Çankaya Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İ.D. Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi de ev sahipliği yaptı.

Voleybol Süper Lige Yükselme Müsabakaları üzerine konuşan Beykoz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörü Enes Özmen şunları söyledi; “Yarı final maçında 2-0 geride olan takımımız saha içerisindeki özgüven ve inanç ile 3-2’lik skorla finale yükseldi. Finalde ise ilk set geride başlamasına rağmen birliktelik, takım ruhu ve azim ile skoru 3-2 yaparak rakibini mağlup etti ve adını şampiyonluğa yazdırdı. Şampiyonayı namağlup tamamlayan sporcularımız ve teknik ekibimiz ile gurur duyuyorum. Başarının peşinden koşmaya devam edeceğiz.”

Bu içerik 12/05/2023 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.