Öğrencilerimiz Temel Afet Bilinci Eğitmeni Oldu

Beykoz Üniversitesi’nin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı Programlarında eğitim- öğretim gören öğrencileri, geçtiğimiz haftalarda Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ve T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi” sertifika programına katıldılar. Öğrenciler, Avcılar ve Maltepe Gençlik Merkezlerinde üç gün süren eğitim sonunda yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucu Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi Sertifikası almaya hak kazandı. Eğitime katılan öğrencilerimizin ortak görüşü ile Beykoz Üniversitesi bünyesinde Arama ve Kurtarma Topluluğu (BÜARK) kurulması ve topluluk bünyesinde başta üniversite öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz olmak üzere bölgemizde ve ülkemizde yaşayan halkımızın afetler ve acil durumlar hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. BÜARK ayrıca yurtiçi ve yurt dışında olası afet ve acil durumlarda ilgili kurum/ kuruluşlarla birlikte arama- kurtarma faaliyetleri de gerçekleştirecek.

Haberi Hazırlayanlar: Ecem ÖZALP (İş Sağlığı ve Güvenliği 1.Sınıf Öğrencisi), Fatih TÜRKOĞLU (Bilgisayar Programcılığı 1.Sınıf Öğrencisi)

Bu içerik 30/01/2017 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.