Erasmus+ Olanakları

Beykoz Üniversitesi diğer ülkeler ile geliştirmiş olduğu ortaklıklar ve işbirlikleri ile öğrencilerine uluslararası fırsatlar ve tanınırlık sunarken, yabancı öğrencileri ile de çok kültürlü, uluslararası bir ortam sağlar.

Beykoz Üniversitesi Hazırlık Programı öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini geliştirerek seçtikleri bölümde ya da iş yaşamında başarı sağlamalarını amaçlar. Haftada 24 saat, yılda 816 saat eğitim verilen İngilizce Hazırlık Programı, öğrencilere akademik İngilizce başarısının yanı sıra uluslararası eğitim ve staj imkânlarının da kapılarını açar.

Üniversitemizdeki tüm programların öğrenme kazanımları ve bu kazanımlarla ilişkili dersler, Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi (AKTS) ve Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi ile ilişkilendirilmiştir. Öğrencilerimiz, mezuniyetleri sonrasında ülkemizin de içerisinde yer aldığı, Avrupa Yükseköğretim Alanı’nı oluşturmayı hedefleyen Bolonya Süreci gereksinimlerinden biri olan Diploma Eki’ni ve Avrupa vatandaşlarının beceri ve yetkinliklerini açık ve anlaşılır hale getirmelerini kolaylaştıran “EuroPass” belgelerini alırlar. Diplomaya ek olarak verilen bu belgeler, yurtdışında Beykoz Üniversitesi mezunlarının diploma ve derecelerinin tanınmasında ilgili kurum ve kuruluşlara yardımcı olur.

Üniversitemiz, yurtdışı değişim programları ve ikili anlaşmaları ile öğrencilerimizin yurtdışında bir veya iki yarıyıl öğrenim görmelerine olanak sağlamakla birlikte yine yurtdışında staj yapma, lisans tamamlama ve ortak derece olanaklarını da sunar. Beykoz Üniversitesi, 2019- 2020 akademik yılı itibariyle 106 öğrencisinin yurtdışında bir yarıyıl ya da bir tam akademik yıl öğrenim görmesine olanak sağlamıştır.

  • İngilizce Ağırlıklı Eğitim
  • Uluslararası Değişim Programları (Erasmus+)
  • Yurt Dışı Staj
  • Çok Uluslu, Çok Kültürlü Kampüs ve Sınıf Ortamı
  • En Az 1 Yarıyıl Yurt Dışında Eğitim
  • Yurt Dışı Üniversiteler ile Ortak Programlar

Bu içerik 22/03/2017 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı