Prof. Dr. Nüket Güz

Sevgili gençler, sevgili öğrencilerimiz,

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne hoş geldiniz!

İş-bilim-sanat yaşamı gereksinimleri doğrultusunda kurulan Sanat ve Tasarım Fakültesi, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Dijital Oyun Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümlerine öğrenci almaktadır.

Çağımızın olağanüstü hızla gelişen iletişim teknolojisi, gerek ulaşılabilir ileri düzeydeki donanımları gerekse büyük kitlelerin sanat ve tasarım alanında kullanabileceği dile dönüşen yazılımlarıyla birçok temel kavramın güncellenerek yenilenmesine ön ayak olacak ve geleceğin yeni kavramlarla yeniden kurgulanması gerekliliğine öncülük edecektir. Bu düşünceyle yapılandırılan Sanat ve Tasarım Fakültesinin amacı, alanlarında yetiştirilecek gençlerin fark yaratacak profesyoneller olmasını sağlamaktır.

Fakültenin eğitim-öğretim anlayışı, 21. Yüzyıldaki değişim ve dönüşümleri yakından izlemek, üretme ve yönetme bilinci ve de becerisiyle donanmış, yenilikçi yaklaşımı benimseyen, günceli ve dünyayı kucaklayıcı konularda, bilim, sanat ve kültürle kendini geliştirme farkındalığını içselleştirmiş aktörel/etik bağlamda bilinçli, içinde bulunduğu topluma, ülkesine katkı sağlayacak anlayışı yaşam biçimi edinmiş bireylerin toplumda yer almalarını sağlamak üzerine kuruludur.

John Dewey’in söylediği gibi, “eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir”. Sizlere, yeni yaşamınıza hoş geldiniz diyor ve hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Prof. Dr. Bengisu BAYRAK SHAHMIRI 

(bengisubayrakshahmiri@beykoz.edu.tr)

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı

Bu içerik 17/02/2023 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.