2017-2018 Oryantasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

2017-2018 eğitim-öğretim yılında üniversitemizi tercih edip kazanan öğrencilerimizin üniversitemizi tanımaları, akademik ve idari kadro ile tanışmaları amacıyla düzenlenen oryantasyon toplantısı 18 Eylül 2017 tarihinde Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde tüm gün süren bir programla tamamlandı.

Oryantasyon Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ın konuşmasıyla başladı. Beykoz Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinin karşısında olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Durman konuşmasında Beykoz Üniversitesi’nin farklarına değindi. Durman, “Beykoz Üniversitesi’nde okumanın farkını öncelikli olarak özgün eğitim-öğretim modelimiz sayesinde zamanla çok iyi anlayacaksınız. 7+1, 6+2, 3+1 olarak ifade ettiğimiz özgün eğitim öğretim modelimiz, okuduğunuz alanda uzman bir kurumda en az bir yarıyıl staj yaparak iş hayatına mezun olmadan atılmanızı, deneyim kazanmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra, size burada sadece temel bilgiler öğretilmekle kalmayacak, “21. Yüzyıl Yetkinlikleri” olarak tanımladığımız ve kişisel gelişiminiz için önemli olan yeterlikleri kazanmanız için eğitimler de verilecek. En az bir yabancı dile çok iyi hakim olmanızı hedefleyen dil eğitimi; uluslararasılaşmanızı sağlayacak Europass belge sistemi, mezuniyetinizde alacağınız kişisel gelişim belgeleriniz sizi hayata bir adım daha önde başlatmak için üzerinde durduğumuz en önemli noktalardan yalnızca birkaçı. Sevgili öğrenciler, nitelikli akademik kadromuz, güçlü altyapımızla temellerini attığımız üniversitemizde mutlu olmanızı temenni ediyor, yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum. Sevgiyle kalın” dedi. 

Toplantının ikinci bölümü ise Genel Sekreter M. Murat Şentürk moderatörlüğünde gerçekleşen ve idari birimlerin hazırladığı “Beykoz Üniversitesi’nde Yaşam” temalı sunum ile devam etti.

Öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılı sürecinin ilk gününde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Beykoz Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Uzaktan Eğitim Programları’nda ders verecek olan akademik kadro ile de tanışma ve bölümleriyle ilgili merak edilenleri sorma imkânı da buldu.

Oryantasyon toplantısında ayrıca İngilizce Hazırlık Programı’nın yeni iş birliği ortağı Macmillan da tanıtılarak İngilizce eğitiminde izlenecek yöntem ve eğitim materyalleri öğrenciler ile paylaşıldı. 

  • 2017-2018 Oryantasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 2017-2018 Oryantasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 2017-2018 Oryantasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Bu içerik 18/09/2017 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.