Yetkinlik Geliştirme Programı’nda Küresel Yetkinlikler Konuşuldu

12 farklı yetkinliğin ele alındığı Yetkinlik Geliştirme Programı'nın beşinci ders konuğu Küresel ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tarkan Deniz oldu.  

 20-21 Kasım 2017 tarihlerinde Beykoz Üniversitesi öğrencilerinin hem iş hayatına atıldıklarında hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla her hafta düzenlediği "Sorunları analiz edebilme ve çözebilme, liderlik, başkaları ile uyum içerisinde çalışabilme, etik ve sosyal sorumluluk, yazılı ve sözlü iletişim, bilgiye ulaşma, eleştirel düşünebilme, sorumluluk alma ve bağımsız çalışabilme, küresel bakış açısı geliştirme, yaratıcı ve yenilikçi düşünce geliştirme, girişimcilik, yaşam boyu öğrenme ve kişisel gelişim" olmak üzere 12 farklı yetkinliğin anlatıldığı "Yetkinlik Geliştirme Programı"nın beşinci ders konuğu Küresel ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tarkan Deniz oldu.

Deniz, Yetkinlik Geliştirme Programı’na katılan öğrencilere “Sürdürülebilir İş Birliği İçin Küresellik ve Küresel Yetkinlikler” konu başlığından yola çıkarak “Küresel bakış açısı geliştirme” yetkinliğini kazandıracak deneyim ve bilgilerini aktardı. Küreselleşmenin ve uluslararası dengelerin iş hayatına, devletlerin sistemlerine olan etkilerinden bahseden Deniz, öğrencilere iş hayatına atıldıklarında hangi maddelerin ve nasıl bir çalışan olmak gerektiğinin altın kurallarını anlattı. Deniz "Çok iyi, çok başarılı bir holdingin başına gelmek yetmez. Oraya geldiğinizde ne kadar alanınıza hakim olduğunuzu, kendinizi ne kadar iyi tanıtıp gösterebildiğinizi kanıtlamanız önemli olacaktır. Bir holdingte en üst düzey görevde olup başarısız ve vasıflarını gösteremeyen bir yönetici olmaktansa, küçük çaplı bir iş yerinde üst düzey bir performans sergilemek çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca hangi işte çalışacak olursanız olun mutlaka yanınızda kartvizitiniz olsun. Gittiğiniz her ortamda, tanıştığınız her bir kişiyle kartvizitinizi mutlaka paylaşın -ki bilinirliğiniz, tanınırlığınız artsın; alanınızda tanınan, aranılan olabilin" dedi. Tarkan Deniz ayrıca, dünyada olup biten gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğinin artık zamanın bir getirisi olduğunun altını çizerek uluslararası devletsel, teknolojik, siyasal tüm gelişmeleri her bir bireyin alanı olsun ya da olmasın takip etmesinin çok önemli olduğunu da vurguladı. Öğrencilerin konuyla ilgili sorularının cevaplandırılmasının ardından Tarkan Deniz’e teşekkür belgesini Yrd. Doç. Dr. Zafer Özdemir takdim etti.  

Bu içerik 27/11/2017 tarihinde yayınlanmıştır.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.