Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği

Erasmus Personel Eğitimi Hareketliliği, Erasmus Üniversite Beyannamesi sahibi yükseköğretim kurumunda görev yapmakta olan öğretim elemanları, yönetici kadrosu ve idari personeli ile işletme personelinin,  eğitim amaçlı hareketliliğine olanak sağlayan alt faaliyet programıdır.

Personel Eğitimi Hareketliliği faaliyet alanı üç hareketlilik türünü içerir:

  1. Yükseköğretim kurumundan bir işletmeye giden personelin ve işletmeden bir yükseköğretim kurumuna giden personelin hareketliliği; Bu hareketlilik türünün amacı faydalanan kişilerin bilgi ve tecrübe aktarımı ile öğrenmelerine ve pratik beceriler edinmelerine imkan vermektir. Temel faaliyetler seminerler, atölye çalışmaları, kurslar ve konferanslar, pratik eğitim süreçleri, kısa görevlendirmeler vs. olabilir.
  2. Bir yükseköğretim kurumundan başka bir yükseköğretim kurumuna giden yönetim kadrosu ve idari personelin hareketliliği; Bu hareketlilik türünün amacı faydalanan kişilerin farklı bir kurumun deneyim/iyi uygulamalarını öğrenmelerine ve mevcut işleri
    için gerekli becerileri geliştirmelerine imkan vermektir. Temel faaliyetler iş başı eğitim programı, çalışma ziyaretleri, kısa görevlendirmeler vs. olabilir.
  3. Eğitim almak amacıyla başka bir yükseköğretim kurumuna giden öğretim elemanının hareketliliği
  1. Personel Eğitimi Hareketliğine Katılabilme Şartları
  2. EÜB sahibi bir yükseköğretim kurumunda öğretim elemanı, yönetici, idari personel olunması ya da işletmede personel olunması,
  3. Üniversiteler arası anlaşmanın olması.  (Üniversite ile işletme arasında anlaşma gerekmemektedir),
  4. Hem gönderen hem de misafir olunan kurum tarafından kabul edilen bir iş planının (work plan) olması. (İş planı taraflarca imzalanmış olmalı ve en azından gerçekleştirilecek programın genel amaç/hedeflerini, içeriğini ve beklenen sonuçlarını içermelidir)
Bu içerik 02/02/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.