Grafik tasarımı, görsel ve metin aracılığıyla hedef kitlesi ile iletişim sağlayan bir disiplin olarak tanımlanmaktadır. Grafik tasarımı sanattır. Grafik tasarımcısı mesajını estetik bir bakış açısı ile anlaşılır biçimde ileten kişidir. Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yer alan bölüm içeriği, sanatsal değerler kapsamında özgün eserler vermek, akademik boyutta alandaki gelişmeleri takip etmek ve alanın gelişimine katkı sağlamak amacıyla özgün eserler vermek amacıyla oluşturulmuştur. Grafik tasarımı bölümünün eğitim anlayışı, öğrencilerin yetkinliklerini geliştirmeyi hedeflerken, iş etiği ve topluma karşı sorumluluk gibi konulara verilen değeri de kapsamaktadır.

Grafik tasarımında, yaratıcılık unsurunu ön plana çıkarabilmek ancak, güçlü bir akademik kadro ve öğrenci odaklı bir eğitim ile gerçekleşebilir. Kuramsal bilginin, uygulama ile bütünleşerek öğrencilere çok yönlü düşünebilme yetisi kazandırması ve onları iş dünyasına hazırlaması amaçlanmaktadır.

        

Bu içerik 22/06/2023 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.