Lisans/Önlisans İngilizce Programı

Lisans/Önlisans İngilizce Programı, öğretim dili Türkçe ve İngilizce olan lisans ve önlisans programlarında yapılan aşağıdaki İngilizce derslerinden oluşmaktadır.

Öğrenim dili İngilizce olan program öğrencileri, İngilizce Hazırlık Programı’ndan başarılı (muaf) olduktan sonra yerleştikleri programlarda B2 (orta üstü / upper-intermediate) düzeyinde İngilizce derslerine katılırlar. Birinci akademik yılda, genel İngilizce bilgi ve becerilerinin arttırılmasına yönelik dersler verilmektedir. Lisans programlarında, takip eden akademik yıllarda genel İngilizce, akademik dil becerileri (Academic Reading, Writing, Listening and Speaking) yanında mesleki İngilizce dersleri de verilmektedir. Program dili İngilizce olan önlisans programlarında ikinci akademik yılda “bir dönem” mesleki İngilizce dersi de verilmektedir.

Derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Öğrenim dili Türkçe olan program öğrencilerinin İngilizce Hazırlık Programı muafiyet zorunlulukları bulunmamaktadır. Ancak, ilk akademik yılda, isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Programı’nda öğrenim gören ve başarılı olan öğrenciler, birinci akademik yılda verilen genel İngilizce (İngilizce I ve İngilizce II) derslerinden de muaf olma hakkını elde ederler.

İngilizce Hazırlık Programı’nda öğrenim görmeden yerleştikleri öğrenim dili Türkçe programlarda derslerine başlayan öğrenciler, Lisans/Önlisans İngilizce Programı’nda yer alan İngilizce derslerine devam ederler. Birinci akademik yıl genel İngilizce, bazı programlarda ikinci akademik yıl da bir yarıyıl mesleki İngilizce dersini başarıyla tamamlamak zorundadırlar.

Öğrenim dili Türkçe olan lisans programı öğrencilerinin başarıyla bitirmekle yükümlü olduğu İngilizce düzeyi, B1 (orta / intermediate); öğrenim dili Türkçe olan önlisans program öğrencileri bitirmekle yükümlü olduğu İngilizce düzeyi ise A2 (orta öncesi / pre-intermediate) dir.

Lisans/Önlisans İngilizce Programlarında yer alan genel İngilizce derslerinden muaf olunması için verilecek Muafiyet Sınav tarihlerine Beykoz Üniversitesi ana web sayfasında yer alan “Akademik Takvim” linkinden ulaşabilirsiniz.

Lisans/Önlisans İngilizce Programı dersleri, kredileri ve AKTS bilgileri için tıklayınız.

Bu içerik 27/07/2018 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı