Dijital Oyun Tasarımı Bölümü, öğrencilerin oyun geliştirme, bilgisayar programlama ve görsel tasarım da dahil olmak üzere oyun gelişiminin her alanında beceri geliştirmelerini sağlayan bir müfredat sunmaktadır. Program, ağırlıklı olarak oyun yaratma üzerine odaklanmaktadır. Bilgisayar oyunları, mobil platformların ve internet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte artık günümüz bireylerinin vazgeçilmez eğlencesidir.

Dijital Oyun Tasarımı bölümünde okuyan öğrenciler, dramatik anlatım ve karakter geliştirme, görsel ve işitsel sentez, özel efektler ve performans yakalama, programlama ve geliştirme, ara yüz ve etkileşim olmak üzere oyunların kilit bileşenlerini üniversite genelindeki fakülte uzmanlarıyla hem teorik hem de beceri olarak öğrenirler. Beykoz Üniversitesi’ndeki öğrenimleri boyunca öğrenciler çeşitli oyun geliştirme becerileri kazanma fırsatı tanıyan, tek ve grup tabanlı projeler üzerinde çalışacaklardır. Öğrenciler farklı ekiplerde etkin, ilgi çekici ve iyi işleyen oyun geliştirme deneyimine paralel olarak disiplinlerarası ve işbirliğine dayalı etkinlik ve tasarımlar üzerinde de çalışacaklardır.

Dijital Oyun Tasarımı bölümünü bitiren öğrenciler, mezuniyetleri sonrasında oyun tasarımcısı, programcı, görsel tasarımcı ve oyun yapımcısı gibi oyun endüstrisinde farklı alanlarda, farklı görevlerde çalışabilmektedirler.

         

Bu içerik 22/06/2023 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.