İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı; iç mekan tasarımında proje üretme ve uygulama yetkinliği olarak ifade edilen bir tasarım disiplinidir. Gelişen teknoloji, sosyo-kültürel ve ekonomik yapıdaki değişimlerle birlikte iç mekan ve çevre düzenlemelerine olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Dolayısıyla, İç mimarlar, kurumsal ve bireysel tasarımların yanı sıra inşaat ve mobilya sektörü gibi farklı alanlarda da çalışma imkanlarına sahiptirler.

Beykoz Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, çeşitli alanlardaki kullanıcı gereksinimlerine hitap eden, iç mekanların düzenlenmesinde; ergonomik ve estetik açıdan yaratıcı fikirlere dayalı bir eğitim anlayışını benimser. İnsan-mekan-çevre üçgeninde, ulusal ve uluslararası çağdaş tasarım eğilimlerini dikkate alarak tasarımlara çözüm önerileri sunar. Bu önerileri gerçekleştirirken; geçmiş kültürel birikimlerden yararlanmanın yanı sıra çağın gelişen teknolojisine uygun, disiplinler arası bir yaklaşımla tasarım fikirlerini şekillendirir.

Bölümümüz, alanında yetkin çalışma kadrosuyla, öğrenci odaklı bir çalışma platformu yaratarak çevreye duyarlı iç mimar ve çevre tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Farklı ve kaliteli bir eğitim anlayışını benimseyen bölümümüz, teorik ve mesleki uygulamalar ve çeşitli workshop çalışmaları ile kültür-sanat ve tasarım alanında yarışmalara ve gezilere yer verecektir.

        

Bu içerik 13/12/2017 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı