Kariyer Merkezi Direktörlüğü

Kariyer Merkezi Direktörlüğü’nün amacı; öğrencilerimizin öğrenimleri bitmeden önce yetkinliklerinin gelişimine katkıda bulunmak, kariyer seçimlerini bilinçli bir şekilde yapmalarına destek vermek; stajlar, teknik geziler, eğitimler, konferanslar, sektör fuarlarına katılım sayesinde iş hayatını tanımalarına ve onların mezun olmadan önce iş dünyasına hazır olmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerin ve mezunların kariyer planlarında yönlendirici olmak amacıyla öğrenci–mezun–sektör üçlüsünü biraraya getirecek etkinlikler için çeşitli sektörlerle işbirliği faaliyetlerini yürütmek; sektörlerin ihtiyaç ve isteklerine yönelik personel taleplerini e-posta ile “Staj ve İş Olanakları” şeklinde mezunlara ve öğrencilere duyurmak da Kariyer Merkezi’nin başlıca görevleri arasında yer almaktadır.

Çalışmalarımız kapsamında, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın sektörde iş yaşamlarını izleme ve bilgi ihtiyaçlarında tamamlayıcı olma yönünde de “Biz buradayız” diyoruz.

Ayrıca “Mezun Bilgi Sistemi” kurulmuş ve bu sistem üzerinden mezunlara ilişkin haberlerin, etkinliklerin yer aldığı ve mezunların güvenli giriş ile profil bilgilerini güncelleyebildiği, haber/ilan bırakabildikleri, mezunların-mezunlarla ya da mezun ofisi ile iletişim kurabildiği bir sistem haline getirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Kariyer Merkezi, tüm öğrencilerimizin ve mezunlarımızın istedikleri zaman uğrayabilecekleri ve kariyerleri ile ilgili her türlü konuda danışabilecekleri bir merkez olarak hizmet verir.

Birsen USTA
Direktör V.
birsenusta@beykoz.edu.tr                                                                                                             
0216 912 22 52 (Dahili: 529)

 

​​​​​​​ Burcu KARAHAN
Uzman
burcukarahan@beykoz.edu.tr                                                                                                             
0216 912 22 52 (Dahili: 532)

Bu içerik 15/05/2024 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı