Çizgi Film ve Animasyon

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü

Çizgi Film ve Animasyon bölümü; görsel ve işitsel duyulara hitap eden, birçok farklı teknik ile disiplinler arası ortam sunabilen, oluşturulan bu ortamları bir araya getirebilen ve sanat dallarının her birinden farklı izler taşıyan bölümlerden biridir. Günümüz dijital platformların daha da önem kazanması ile birlikte animasyon kavramı da farklı boyutlara ulaşmış ve farklı türde animasyon içerikleri üretme olanaklarını ortaya çıkmıştır.

Çizgi Film ve Animasyon bölümünün ilk uygulamalarında, iki ya da üç boyutlu film hazırlama çalışmalarının yoğun bir şekilde yer aldığı gözlemlenmektedir. Günümüzde ise, bu çalışmalara ek olarak mimari görselleştirme, dijital oyunlar, medikal sunumlar, reklam içeriği hazırlanması, sinema filmlerine içerik üretme gibi birçok alanda çizgi film ve animasyon uygulamalarıyla karşılaşılmaktadır.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde yer alan bu bölümün temel amacı, Dijital Oyun Tasarımı, Grafik Tasarım,  İletişim ve Tasarımı, Radyo-Televizyon-Sinema, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık gibi Çizgi Film ve Animasyon uygulamalarıyla ilişkilendirilebilecek diğer bölümlerle karşılıklı etkileşim içinde disiplinlerarası bir öğrenme ortamı sunup yeni ve özgün ürünler ortaya çıkarmaktır.

 

        

 

Bu içerik 01/07/2024 tarihinde güncellenmiştir.

HABERDAR OLUN

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.

Tercih Danışmanlığı