Program Amacı

Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Beykoz Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan bir Önlisans Programıdır. Güçlü akademik kadrosu ile program yeni teknolojilere ve teknolojik gelişmelere odaklanmış, bilgisayar sistemlerinin yapısını kavrayıp, problemlerin bilgisayar ile çözümlenmesini sağlayabilecek mezunlar vermeyi amaç edinmiştir.

2 yıllık bir önlisans programı olan Bilgisayar Programcılığı Programı, TYT puanı ile öğrenci almaktadır. Program öğrencileri 3+1 Modeli ile öğrenim görürler. Bu model ile öğrencilerimiz program süresi olan 4 yarıyılın 3 yarıyılında yetkinlik dersleri, temel alan dersleri, mesleki alan uzmanlık derslerini tamamlar ve son 1 yarıyılda ise sektör işletmelerinde işyerinde uygulama eğitimi alırlar.

Mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarı oldukları taktirde üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yaparak ya da yurtdışında bir üniversitede lisanslarını tamamlayabilirler.

Mezunların Çalışma Alanları

Bilgisayar Programcılığı mezunları teknolojiyi kullanan ve teknolojik ürünler üreten firmalar veya devlet kurumları olmak üzere kurumların yazılım departmanlarında çalışabilirler veya kendi işini kurabilirler.

Devlet kurumlarında ve özel sektörde bilgisayar programcısı, bilgisayar teknikeri, web tasarımcısı, web programcısı, teknik eleman, network elemanı, veri tabanı geliştiricisi ve sistem-ağ teknikeri olarak çalışabilirler veya kendi işini kurabilirler.

         

Bu içerik 25/04/2019 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.