Programın Amacı

Sivil havacılık sektörüne yönelik yapılan düzenlemelerle yolcu taşı­macılığının yanı sıra hava kargo taşımacılığı sektörü de öngörülenin ilerisinde gelişmekte ve genişlemektedir. Lojistik sektöründeki geliş­meler ve entegre planlamalar, zamanın maliyete etkisi, uygulamada Sivil Hava İşletmeciliğini sektörün ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası haline getirmiştir. Bu programda eğitim-öğretim süreci; öğrencilere, hava taşıtları ve ulaştırma sistemlerini içeren teknik bilgilerin öğre­tilmesi ve işletme disiplinine ait bilgi ve becerilerin kazandırılmasına yönelik planlanmıştır.

2 yıllık bir önlisans programı olan Sivil Hava İşletmeciliği, TYT puanı ile öğrenci almaktadır. Program öğrencileri 3+1 Modeli ile öğrenim görürler. Bu model ile öğrencilerimiz program süresi olan 4 yarıyılın 3 yarıyılında yetkinlik dersleri, temel alan dersleri, mesleki alan uzmanlık derslerini tamamlar ve son 1 yarıyılda ise sektör işletmelerinde işyerinde uygulama eğitimi alırlar.

Mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarı oldukları taktirde üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yaparak ya da yurtdışında bir üniversitede lisanslarını tamamlayabilirler.

Mezunların Çalışma Alanları

Mezunlar sivil havacılık sektöründeki çeşitli şirketlerde, lojistik şirketlerinde, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında, ilgili sivil toplum örgütlerinde istihdam edilebilmektedirler.

         

Bu içerik 13/01/2021 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.