Programın Amacı

Lojistik bir ürünün hammadden son tüketiciye kadar olan nakliye, depolama, gümrükleme, ambalajlama, dağıtım dahil olmak üzere tüm süreçlerini ifade eder. Bir başka tanımla lojistik; doğru ürünü, doğru yerde, doğru zamanda, doğru miktarda, doğru şekilde, doğru kalitede, rekabetçi bir fiyatla sağlamaktır.

Beykoz Üniversitesi Lojistik Önlisans Programı kurulduğu 2008 yılından bu yana Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan, bugüne dek sektöre bir çok lojistik profesyoneli yetiştirmiş bir programdır. Güçlü akademik kadrosu ile program ulusal ve uluslararası lojistik sektöründeki gelişmelere odaklanmış, lojistiğin temel faaliyetlerini planlayıp yürütebilecek ve sanayi 4.0’ın getireceği yeniliklerin lojistik sektöründeki etkilerine uyum sağlayabilecek mezunlar vermeyi amaç edinmiştir.

2 yıllık bir önlisans programı olan Lojistik Programı, TYT puanı ile öğrenci almaktadır. Program öğrencileri 3+1 Modeli ile öğrenim görürler. Bu model ile öğrencilerimiz program süresi olan 4 yarıyılın 3 yarıyılında yetkinlik dersleri, temel alan dersleri, mesleki alan uzmanlık derslerini tamamlar ve son 1 yarıyılda ise sektör işletmelerinde işyerinde uygulama eğitimi alırlar.

Mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarı oldukları taktirde üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yaparak ya da yurtdışında bir üniversitede lisanslarını tamamlayabilirler.

Mezunların Çalışma Alanları

Lojistik Programı mezunları hem lojistik hizmet sağlayıcısı hem de lojistik hizmet alan firmalarda olmak üzere çok geniş bir alanın lojistik ile ilgili bölümlerinde çalışabilirler.

Program ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen AKTS Bilgi Paketi’ni inceleyin.

         

Bu içerik 13/01/2021 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.