PROGRAMIN AMACI

Bir işletmenin en değerli varlığı insan kaynaklarıdır. Günümüzde, ulusal, bölgesel ve uluslararası iş ortamında varlıklarını başarıyla sürdüren işletmelerin, her şeyden önce; vizyon sahibi, güçlü bilgi birikimi, beceri ve deneyimi olan nitelikli insan kaynaklarına sahip olduğu görülmektedir. İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programının amacı işletmelerin ihtiyaç duyduğu, küresel dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceri ile donatılmış nitelikli insan gücü gereksinimini karşılayacak mezunlar yetiştirmektir.


KARİYER FIRSATLARI

İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Program mezunları ulusal ve uluslararası bankacılıktan ticarete, üretimden eğitime, sağlıktan turizme kadar her sektörde ve her tür işletmede pazarlama, satış, satın alma, finans, insan kaynakları, üretim yönetimi ve diğer alanlarda uzman ve yönetici olarak çalışabilirler.


NEDEN UZAKTAN EĞİTİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI?

İşletme İngilizce Tezsiz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programı profesyonel hayata yönelik bir program olarak sunulmaktadır. Böylece mezunlara çeşitli sektörlerde uzman olarak çalışabilme olanağı sağlamaktadır.

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı, iş yaşamındaki yoğunluklardan ötürü zaman ve ulaşım ve benzeri kısıtlar nedeniyle lisansüstü eğitimine devam edemeyen profesyoneller için bir seçenek sunmaktadır.

Uzaktan Eğitim ile öğrenme, senkron ve asenkron olarak etkileşimli bir biçimde sağlanmaktadır. Eşzamanlı (canlı çevrimiçi) derslerle sunulan eğitimde kaydedilen senkron dersler, öğrencilerin ihtiyaç duyduklarında dersi tekrar izleyebilmelerine olanak tanımaktadır.


PROGRAMIN SÜRESİ

İşletme İngilizce (Uzaktan Eğitim) Tezsiz Yüksek Lisans Programının en az 2 yarıyıl, en fazla 3 yarıyılda tamamlanmaktadır.


PROGRAMIN YAPISI

İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programının 10 ders ve bir Yüksek Lisans Dönem Projesi'nden oluşmaktadır. Ders programı çoğunlukla aşağıdaki konuları kapsayacak şekilde oluşturulmaktadır.

 • Yönetim ve Strateji
 • Örgütsel Davranış
 • Finansal Teknikler
 • Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Pazarlama Yönetimi ve Stratejileri
 • Araştırma Yöntem ve Teknikleri
 • Liderlik vb.

İşletme İngilizce (Uzaktan Eğitim) Tezsiz Yüksek Lisans programı öğrencileri, son dönemlerinde danışman hoca liderliğinde bitirme projesi yazmaktadır.  Bu sayede öğrenciler, bilimsel araştırma yürütülmesine ilişkin önemli bir deneyim kazanmaktadır.

Dersler, Online Beykoz platformu üzerinden senkron olarak online yürütülmektedir.  Uzaktan eğitim programında derslere devam zorunluluğu bulunmamaktadır. 

Program eğitim dili İngilizce’dir.


BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME

Başvurular, Lisansüstü Programlar Enstitüsü online başvuru formu doldurularak yapılmaktadır.

İşletme Uzaktan Eğitim Tezsiz yüksek lisans programına başvurularda lisans mezuniyeti için alan şartı aranmamaktadır.

İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programlarına başvuruda İngilizce yeterlilik koşulu aranmaktadır. Başvuru için adayların YDS/e-YDS/YÖKDİL sınavlarından en az 60 puan almış olması ya da ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir uluslararası yabancı dil sınavından bu puanın muadili bir puanı (TOEFL: 72, PEARSON PTE ACADEMIC: 55, CAE: C) aldığını gösterir bir sınav sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir.

Yabancı dil sınav sonuç belgesi olmayan adaylar, Beykoz Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavına (Beykoz-Prof) girebilirler. Sınav takvimi, Lisansüstü Programlar Enstitüsü tarafından adaylara ilan edilmektedir. Sınavdan, 60 puan üzeri sonuç alan adaylar İngilizce yeterlilik koşulunu sağlarlar. Sınavda başarılı olamayan adaylar, Beykoz Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programına kayıt olabilirler.

Başvuru belgeleri aşağıdaki gibidir.

 • Kimlik belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi (e-Devlet üzerinden temin edilen Mezun Belgesi geçerlidir.)
 • Lisans Transkript (e-Devlet üzerinden temin edilen Transkript Belgesi geçerlidir.)
 • Yabancı Dil Sınavı Sonucu (YDS/ e-YDS/ YÖKDİL en az 60 puan / TOEFL: 72 /PEARSON PTE ACADEMIC: 55 /CAE: C)
 • Özgeçmiş (CV)
 • Askerlik Belgesi (Sadece erkek adaylar için zorunludur.)

Başvuru belgelerini eksiksiz ileten adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır.

Uluslararası Öğrenci başvuruları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


EĞİTİM YERİ, GÜNLERİ VE SAATLERİ

İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Tezsiz yüksek lisans programında dersler, Online Beykoz platformu üzerinden senkron olarak online yürütülmektedir.Programın dersleri, hafta içi saat 18.30-21.30; cumartesi günleri ise saat 10.00-16.00 arasında gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler, canlı olarak derse katılabilir veya canlı ders kayıtlarını daha sonra, Beykoz Üniversitesi'nin uzaktan eğitim altyapısı Online Beykoz üzerinden izleyebilecektir.

Uzaktan eğitim programlarında ara sınavları ile yarıyıl sonu sınavları (bütünleme, mezuniyet ek sınav, mezuniyet tek ders sınavları, mezuniyet not yükseltme sınavları da dahil) yüz yüze Kavacık Yerleşkesi’nde yapılmaktadır.


ÖĞRENİM ÜCRETİ

Öğrenim ücreti ve ödeme koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İngilizce Hazırlık Sınıfı ayrıca ücretlendirilmektedir.AKADEMİK KADRO

İşletme İngilizce Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Burçak Gürsoy Yenilmez koordinatörlüğünde güçlü bir akademik kadro ile yürütülmektedir. Akademik kadro alanın güncel araştırma konularına hakim genç akademisyenlerden ve kendi alanlarında öne çıkan deneyimli akademisyenlerden oluşmaktadır.


MBA İngilizce (Uzaktan Eğitim) Yüksek Lisans Programı Taslak Ders Planı

Bu içerik 30/05/2023 tarihinde güncellenmiştir.

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİNİ TAKİP EDİN


Haberdar Olun

Beykoz Üniversitesini yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey mail adresini bizimle paylaşmak. Haftalık bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.